Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe obchodzone 2 maja. W tym dniu upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny i szacunku do naszej historii. W ostatnim tygodniu kwietnia dzieci poprzez udział w różnorodnych zajęciach plastycznych oraz dydaktycznych utrwaliły wiedzę o Polsce. Wysłuchały legend, dowiedziały się jakie są symbole narodowe oraz co to oznacza, że należy je szanować. Uczyły się o tym czym jest mała ojczyzna, poznały stolicę Polski - Warszawę. Przedszkolaki z Piąteczki wspólnie obchodziły Święto Flagi Polskiej. Obie grupy oraz pracownicy wyszli przed budynek przedszkola, aby wspólnie zarecytować wiersz Czesława Janczarskiego "Barwy Ojczyste", wciągnąć flagę na maszt oraz odśpiewać 4 zwrotki hymnu państwowego.